Aktuelt fra PTS
Innlemming av hurtigbåter under 100 bruttotonn
Publisert: 2012-04-12
Styret i Pensjonstrygden for sjømenn har på styremøtet 22.03.2012 åpnet for medlemskap i Pensjonstrygden for sjømenn for hurtigbåter under 100 bruttotonn. - Styret satte følgende vilkår for at hurtigbåter skal kunne innlemmes i PTS.
- Fartøyene må være registrert i norsk skipsregister og drive helårig næringsvirksomhet i forbindelse med ambulansetransport, legeskyss eller gå i et fast rutesamband.
- Fartøyet må ha ordinært passasjersertifikat.
- Fartøyet må sysselsette en eller flere personer i helårs virksomhet og virksomheten må kreve ett eller flere årsverk.
- Styret delegerer til trygdens direktør myndighet til å foreta innlemminger og utlemminger i samsvar med ovennevnte vedtak.
Det tas forbehold om at innlemmingsvedtaket faller bort ved endrede forhold. Rederiene plikter å underrette Pensjonstrygden om eventuelle endringer i drifts - og eierforhold.
|